Інструкція для авторів
Редакція наукового журналу «Acta Academiae Beregsasiensis. Economics» приймає:
- сучасні, оригінальні та незалежні дослідження докторів наук, кандидатів наук, молодих науковців (аспірантів, здобувачів, студентів), а також інших осіб, які займаються науковою діяльністю;
- статті, які не містять заборонених до друку матеріалів, а також матеріалів, у достовірності яких виникає сумнів. Неприйнятні текстові запозичення без дійсних посилань (плагіат) та самоплагіат (широкомасштабне запозичення з власних робіт без надання належних посилань) не допускаються;
- статті, які ніколи не друкувалися раніше і не подані на розгляд в інші видання;
Мова публікацій: українська, угорська, англійська.
Строки подання рукописів:
у перший номер – до 15 квітня поточного року.
у другий номер – до 15 вересня поточного року.
Подання статті
Для опублікування статті у науковому журналі необхідно надіслати електронною поштою до редакції журналу такі матеріали:
- Довідка про автора(Довідка про автора UA.docx)
- Наукову статтю згідно вказаних вимог надіслати в електронному вигляді на адресу: aab-economics@kmf.org.ua
- Рецензію наукового керівника або іншого фахівця у певній галузі знань, який має відповідний науковий ступінь (подають лише аспіранти та здобувачі).
Автор повинен зареєструватися в ORCID або вказати зазначений ідентифікатор, якщо він є в наявності.
Загальні вимоги до наукових рукописів. Завантажити.
Для написання статті рекомендується використання взірця. Завантажити.
Публікація статей у науковому виданні – БЕЗКОШТОВНА.
Пояснення щодо структури поданих рукописів
Анотація: Анотація повинна описувати вступ, результати, обговорення результатів і найважливіші висновки. Цей розділ має містити не менше 1800 знаків. Необхідно також окремо подати анотації до статті українською, угорською (редколегія допоможе в перекладі на угорську) та англійською мовами, кожна обсягом не менш як 1800 друкованих знаків з ключовими словами.
Ключові слова. Автор повинен визначити 5-8 ключових слів, які описують зміст статті, написаних у алфавітному порядку. Ці дескриптори мають бути максимально стандартними, гарантуючи таким чином пошук у бібліографічних базах та покажчиках дослідження.
Постановка проблеми. Це підхід до теми, яка буде обговорюватися. Він повинен надати мету дослідження, інформацію про проблему, яка розглядається в дослідженні, та її обґрунтування. Аналогічно, у вступі необхідно коротко показати, що автор викладе в кожному розділі.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Огляд літератури повинен містити найбільш актуальні дослідження об’єкта дослідження та публікації, їх аналіз. Описово встановлюються тип дослідження, метод і застосовувані прийоми. У подальшому стаття може послугувати основою для здійснення іншого або аналогічного дослідження, тому методи мають давати уявлення, як провести дослідження та повторити його, якщо потрібно. Окремо слід виділити невирішені раніше частини загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття.
Формулювання цілей статті. Постановка завдання дослідження.
Виклад основного матеріалу дослідження. У цьому розділі представлена інформація, отримана у чіткій формі, із зазначенням основних висновків інтерпретації даних у світлі теоретичних посилань або огляду літератури. Цей розділ спрямований на досягнення мети дослідження.
Висновки і перспективи подальших досліджень. У цьому розділі аналізуються та пояснюються результати, а також визначається місце отриманих під час дослідження результатів у структурі відомих людству знань. Обговорення результатів включає узагальнення та оцінку результатів дослідження. Необхідно порівняти отримані в статті результати з результатами досліджень інших авторів. Розглянувши інші наукові поняття, визначити, з позиції яких з них можна пояснити отримані результати. Відображають оцінку достовірності отриманих результатів та їх порівняння з наявними результатами. Тобто необхідно визначити місце отриманих під час дослідження результатів у структурі відомих людству знань. Висновки повинні бути точними і відображати збалансованість дослідження.
Перелік використаних джерел. Джерела нумеруються відповідно до порядку звертання до них у тексті. Посилання на джерело подається у квадратних дужках; бібліографічний опис літератури оформлюється згідно з ДСТУ 8302:2015. Кількість самоцитувань не повинна перевищувати 20%.
Список літератури (References) в романському алфавіті.
Згідно нових правил, які враховують вимоги міжнародних систем цитування, автори статей повинні давати список літератури в двох варіантах: один на мові оригіналу і окремим блоком той же список літератури (References) в романському алфавіті, повторюючи в ньому в тому ж порядку всі джерела літератури, незалежно від того, чи є серед них іноземні.
Подяка. Автори за бажанням можуть надати таку інформацію в цьому розділі: технічна допомога, непряма допомога, органи фінансування, номери грантів, пов’язані стипендії тощо.