Положення про рецензування

Науковий журнал «Acta Academiae Beregsasiensis. Economics»є рецензованим виданням, що підтримує політику відкритого доступу до наукових публікацій.

Редакційна колегія видання підтримує світові стандарти прозорості процесу рецензування, відповідно рукопис проходить через:

перевірку на плагіат. Наявність збігів / ідентичності / схожості у наданих авторами текстах здійснюється редколегією за допомогою системи Unicheck;

незалежне експертне рецензування. Рукописи, що публікуються у науковому журналі, проходять сліпе рецензування – це анонімний процес оцінки рукопису, коли рецензенти не знають, хто є автором наукової статті, а автору невідомо, хто є рецензентами.

Статті публікуються після отримання позитивного відгуку від рецензента, призначеного редакцією. Члени редакційної колегії журналу залучають рецензентів - фахівців з теми, з якої виконане подання, а також залучають зовнішніх рецензентів - фахівців у відповідній галузі. Рецензенти оцінюють статтю з погляду оригінальності результатів, адекватності методів та релевантності результатів аналізу та вирішують, чи прийняти статтю незмінною, чи лише після коригування статей відповідно до коментарів, або ж відхилити поданий матеріал. Строк рецензування - до трьох тижнів.

Після отримання позитивного (негативного відгуку) від рецензентів зміст відгуків повідомляється авторам, які повинні доопрацювати зауваження та пропозиції щодо публікації статті у визначений редакцією строк. Якщо на статтю надійшов негативний відгук від рецензента, журнал надсилає статтю іншому рецензенту для рецензування. Якщо стаття отримує 2 негативні рецензії, вона не приймається журналом до опублікування. Остаточне рішення про прийняття статті або її відхилення залишається за редакційною колегією.

Якщо статтю відхилено, рукопис буде вилучено і не може бути знову подано до журналу.