Критичні моменти під час переходу угорських компаній на звітування за МСФЗ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.58423/2786-6742/2022-2-266-277

Ключові слова:

системи бухгалтерського обліку, Угорський Закон про бухгалтерський облік, Міжнародні стандарти фінансової звітності, перехід на МСФЗ, фінансова звітність, МСФЗ 1

Анотація

Зараз у сфері бухгалтерського обліку основним прагненням є те, щоб правила звітності були визнані на міжнародному рівні, щоб усунути відмінності між фінансовими звітами в окремих країнах, тим самим зміцнивши довіру інвесторів, і шляхом уніфікації правил бухгалтерського обліку гарантувати, що фінансові звіти надають порівнянну, надійну та прозору інформацію. Для фермерів одним із ключів до підвищення конкурентоспроможності та довгострокового виживання може стати застосування міжнародних стандартів та перехід на облік за МСФЗ. В Угорщині Закон про бухгалтерський облік певні групи компаній зобов’язує, а іншим – тільки дозволяє складати фінансову звітність відповідно до МСФЗ (англ. IFRS – International Financial Reporting Standards). Тому в результаті прискорення глобалізації, питання, чи вигідно вводити нові стандарти, турбуе керівників підприємств. Це є серйозним викликом для угорських компаній. Використання фінансових звітів, складених за міжнародними стандартами мають ряд переваг, але під час переходу зявляються нові фінансові витрати. З точки зору бізнесу, важливим є рішення, чи вигоди від переходу переважуть витрати. У ході нашої роботи ми описуємо етапи впровадження, Міжнародні стандарти фінансової звітності і результати опублікованих на даний момент опитувань та їхній досвід. Метою нашого дослідження є представити та дослідити реалізовані переваги та недоліки переходу на Міжнародні стандарти фінансової звітності в Угорщинні. Бажаєма представити найбільш суттєві облікові та організаційні зміни в процесі переходу, а також визначити критичні моменти. В процессі порівняння на данний час діючих вимог на законодавчому рівні Угорщини та Міжнародних стандартів фінансової звітності, результатами нашого дослідження є виклад місцевих особливостей, подібнестей та відмінностей між двома системами бухгалтерсукого обліку. Також перечислення переваг та недоліків переходу на Міжнародні стандарти фінансової звітності для фахівців бухгалтерського обліку, які мають відповідну інформаційну базу.

Біографії авторів

Аніта Борзан, Будапештська Бізнес Школа

PhD, доцент

Бернадета Секереш, Науковий університет Етвеша Лоранда

PhD, старший викладач

Посилання

Interstand (2016): „Az IFRS és MSZSZ szerinti beszámolók főbb eltérései” Working Paper. https://interstand.hu/2016/10/10/az-ifrs-es-mszsz-szerinti-beszamolok-fobb-elteresei-elso-resz/. Letöltve: 2022.05.22.

Borzán A., Szekeres B. (2020): Az immateriális eszközök fogalma, értékelése a magyar és román nemzeti, valamint a nemzetközi számviteli előírások tükrében. Vállalkozásfejlesztés a XXI. században X./1. Óbudai Egyetem, Keleti Károly Gazdasági Kar, Budapest, pp. 55-71.

PwC & Deloitte & EY & KPMG (2014): „Úton az IFRS felé” Working Paper. https://www.pwc.com/hu/hu/szolgaltatasok/ifrs/uton_az_ifrs_fele.pdf. Letöltve: 2022.05.24.

Deloitte (2017): „Az IFRS-re való áttérés első tapasztalatai” Working Paper. https://www2.deloitte.com/hu/hu/pages/audit/articles/hirlevelek/az-ifrs-atteres-elso-tapasztalatai-2017-januar.html. Letöltve: 2022.05.22.

Deloitte (2018): „Összefoglaló jelentés a 2018. évi IFRS felmérés eredményeiről” Working Paper. https://www2.deloitte.com/hu/hu/pages/audit/articles/ifrs-felmeres.html. Letöltve: 2022.05.22.

MKOGY Jogtár (2020): 2000. évi C. törvény a számvitelről”. Working Paper. https://mkogy.jogtar.hu/getpdf?docid=A0000100.TV&printTitle=2000.+%C3%A9vi+C.+t%C3%B6rv%C3%A9ny&targetdate=fffffff4&referer=lawsandresolutions. Letöltve: 2022.05.24.

Pénzügyminisztérium (2020): „Nemzetközi Számviteli Standardok – International Financial Reporting Standards (IFRS-ek)” Working Paper. https://ngmszakmaiteruletek.kormany.hu/a-nemzetkozi-penzugyi-beszamolasi-standardok-international-financial-reporting-standards-ifrs-ek-alkalmazasa-egyedi-beszamolasi-celokra. Letöltve: 2022.05.22.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-12-22

Номер

Розділ

Бухгалтерський облік і оподаткування