Методологічні дослідження в економічній освіті

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.58423/2786-6742/2024-7-93-104

Ключові слова:

освіта, економіка, методологічні дослідження, ставлення, мотивація, анкетування

Анотація

Соціальна та економічна значущість економічної освіти дуже багатогранна, з ключовими аспектами, включаючи економічну обізнаність, інноваційний підприємницький дух, а також глобальну та сталу перспективу. Розуміння того, як функціонує економіка, включаючи вплив попиту та пропозиції, фінансової політики та глобальних економічних подій, дозволяє людям стати більш поінформованими громадянами та краще підготовленими для вирішення економічних проблем. Отримання фінансових та економічних знань у молодшому віці має вирішальне значення для розвитку здатності відповідально розпоряджатися фінансами, критично мислити та успішно керувати дорослим життям. Освіта, зокрема процес викладання-навчання, відіграє ключову роль у формуванні знань і мотивації, з якими майбутнє покоління виходить на ринок праці. Економічні методологічні дослідження шляхом аналізу та моделювання сприяють більш ефективному, обґрунтованому прийняттю рішень, що зрештою сприяє соціально-економічному розвитку та підвищує ефективність виробництва. Ця публікація досліджує ставлення до навчання різних вікових груп, які беруть участь у економічному професійному навчанні. Анкета, заснована на методі ставлення до навчання, розробленому Бернатом та ін., була проведена випадково відібраним учням 9-х і 12-х класів. Анкета складається з 31 запитання, згрупованих у шість мотиваційних категорій: подальша освіта, підтвердження, вища освіта; інтерес і дослідження; заглибленість і наполеглива робота; досягнення хороших оцінок; займати правильну позицію на уроці; та сімейні винагороди. Для аналізу емпіричних даних застосовували частотний аналіз, центральну тенденцію та двовибірковий t-критерій. Попереднє тестування проводилося для двовибіркового t-критерію, а розрахунки проводилися на рівні значущості 5%. Результати свідчать про те, що учні 9-х і 12-х класів демонструють дуже неоднорідне ставлення до навчання. Значні відмінності в мотивації навчання виявлені в межах окремих класів, ще більш виражені відмінності між учнями 9-х і 12-х класів. Виявлено статистично значущі відмінності в мотиваціях, пов'язаних з продовженням навчання, досягненнями, зануреністю в роботу та становищем у класі між двома класами. Ці результати свідчать про те, що на різних етапах особистісного розвитку виникають різні мотивації, особливо щодо безперервної освіти та наполегливого навчання. Результати дослідження показують, що аналіз ставлення до навчання допомагає організаціям визначити свою базу знань і оптимізувати її використання. Сприяння обміну знаннями підвищує ефективність виробництва, а вища мотивація покращує продуктивність, безпосередньо впливаючи на ефективність організації.

Біографії авторів

Тімея Максім Дьердьне Надь, Ніредьгазький університет

PhD

Ласло Жігмонд Геґедюш, Ніредьгазький університет

PhD

Посилання

Bernáth L., N. Kollár K., Németh L. (2015) A tanulási stílus mérése. Iskolapszichológia 36. ELTE Eötvös Kiadó, Budapest

Falus I., Szűcs I. (2022) A didaktika kézikönyve. Akadémiai Kiadó, XIX. fejezet: A pedagógiai értékelés. XVI. fejezet: Az oktatás módszerei. DOI: https://doi.org/10.1556/9789634548454.16

Gloviczki Z. (2018) Bevezetés a pedagógiába. Akadémiai Kiadó, 6. fejezet: A tanítás és a tanulás. DOI: https://doi.org/10.1556/9789634542490

Györgyi Z., Szabó Z. A., Tót É. (2015) Tanulási attitűdök, tanulási stratégiák. Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet

Makszim Gy-né, N. T. (2019) Statisztika II. (Statistics II), EFOP-3.5.1-16-2017-00017 „NYE-DUÁL- Új utakon a duális felsőoktatással a Nyíregyházi Egyetemen, az Északkelet-Magyarországi térség felemelkedéséért” 42-46.

Makszim Gy-né N. T., Kovács Z., Szigeti F. (2022): Duális felsőoktatási szakmai gyakorlati képzési tapasztalatok a Nyíregyházi Egyetem Műszaki és Agrártudományi Intézetében. In: János, István (szerk.) Tradíció és innováció ötvözete a Nyíregyházi Egyetemen Nyíregyháza, Nyíregyházi Egyetem (2022) 614 p. pp. 289-303., 15 p.

Margitics F. (2018) A hatékony tanulás technikája. Krúdy Könyvkiadó, Nyíregyháza

Nagy J. (2003) Szociális kompetencia és proszocialitás. In Zsolnai Anikó (szerk.): Szociális kompetencia – társas viselkedés. Gondolat Kiadó, Budapest, 120–136.

T. Molnár G. (2020) Tanulási eredmény alapú gondolkodás alkalmazása a szakképzésben. Szegedi Tudományegyetem

Tóth L. (2014) Személyiség és tanulás. Tehetség, 22 (1), 3-4.

Tóth L. (2000) Pszichológia a tanításban. Pedellus Tankönyvkiadó, Debrecen

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-10-08

Номер

Розділ

Економіка та менеджмент